Artykuły

Generał Peng Guangqian objaśnia jak radzić sobie z nową bronią biologiczną

Artykuł jest tłumaczeniem artykułu opublikowanego 11 lutego 2020 r.

Notka dotycząca generała Peng Guangqian
Peng Guangqian (彭光), urodzony w listopadzie 1943 roku w Huangpi, w prowincji Hubei, jest głównym generałem Ludowej Armii Wyzwolenia i strategiem Chińskiej Akademii Nauk Wojskowych. 3 grudnia 2003 roku ostrzegł, że „niepodległość Tajwanu oznacza wojnę” i że Pekin jest gotów zaryzykować izolację dyplomatyczną, recesję gospodarczą, utratę zagranicznych inwestycji i bojkot olimpiady w 2008 roku, aby zapobiec niepodległości Tajwanu. https://en.wikipedia.org/wiki/Peng_Guangqian

Ten nowy rodzaj koronawirusowego zapalenia płuc pustoszy chińską ziemię i staje się to wojną na pełną skalę. To kolejna poważna katastrofa biologiczna, w obliczu której stoją Chiny po ostatnim natarciu SARS w 2003 roku. To bardzo dziwne, że atypowy wirus zapalenia płuc, sprawia wrażenie jakby miał oczy i szczególnie infekował rasy azjatyckie. Co więcej nie ma śladu, nie ma cienia i nadal nie zostało jeszcze ustalone, skąd się wziął i gdzie się ukrywa? Nowe koronawirusowe zapalenie płuc nagle zaczęło zabijać w środkowych Chinach, a ludzie wciąż nie rozumieją co się dzieje? Dlaczego jego duch wędruje po środkowych Chinach?

Niektórzy twierdzą, że wirus zarazy został zsyntetyzowany w laboratorium, a niektórzy poprzysięgli temu zaprzeczyć. Ale do tej pory żadna ze stron nie ma rozstrzygających dowodów. Nie chcemy komentować, kto tu ma racje. Chcę tylko przypomnieć ludziom, którzy pogrążyli się w czasach świetności pokoju, że już czas otrzeźwieć. Niszczycielski nowy rodzaj biologicznego kryzysu o nowoczesnych cechach jest ledwo zauważalny i można powiedzieć, że nadszedł nowy rodzaj wojny, wojna biologiczna. W przeciwieństwie do wojny jaką znamy z przeszłości nowy typ wojny, jaką jest wojna biologiczna całkowicie obala tradycyjne koncepcje wojenne. Zagrożenie tą wojną może wynikać zarówno z mutacji biologicznej, jak i złej wrogości. Nie deklaruje się wojny, nie istnieje stałe pole bitwy, nie ma rozróżnienia między wojskiem a cywilami, nie ma rozróżnienia między czasem pokoju i wojny, sprzyjania niektórym grupom etnicznym. Jej konsekwencją może być wyginięcie, zabijanie jest niewidoczne, a mordercy nigdy nie można znaleźć.

W odniesieniu do wojen biologicznych, które już zaczęły się pojawiać, oczywistym jest, że nasze przygotowanie mentalne jest niewystarczające. W związku z tym musimy uczciwie uczyć się od Amerykanów. Mają zaawansowane sposoby myślenia i potrafią szybko działać, mają obszerny zestaw systemów teoretycznych, planów strategicznych i planów bitewnych. Są rzadkimi instruktorami od broni biologicznej. Już w styczniu 2001 roku, kiedy Bush objął urząd, ogłosił swoją odmowę poparcia prawnie wiążącej Konwencji o Zakazie Broni Biologicznej, torując drogę do rozwoju broni biologicznej. W czerwcu 2002 roku i lipcu 2010 roku rząd USA wydał dwukrotnie „Plan Obrony Biologicznej w XXI wieku” (Biodefense for the 21st Century). W latach 2001–2011 rząd USA specjalnie przeznaczył 60 mld dolarów na ten plan. To dla nas alarm.

Sytuacja jest pilna, potrzebujemy natychmiastowego działania, bo przesadziliśmy w bezczynności. Dla bezpieczeństwa 1,4 miliarda ludzi i dobrobytu narodu chińskiego należy poważnie rozważyć strategiczne planowanie i strategiczne rozmieszczenie obrony biologicznej Chin. Na przykład planuje się utworzyć Chińskie Siły Obrony Biologicznej, które są bezpośrednio prowadzone i dowodzone przez Centralną Komisję Wojskową.

Jako filar chińskiej odpowiedzi na kryzys i ochronę materiałów sanitarnych, oryginalne „trzy systemy obronne”, takie jak ochrona atomowa, chemiczna i bakteryjna, zostaną scentralizowane w celu organizowania lokalnych wirusów w Instytutach badawczych zintegrowane z armią. Cały kraj i cała armia będą prowadzone jak w grze w szachy, aby prowadzić badania nad nowymi rodzajami broni, takimi jak broń wirusowa, broń genetyczna oraz broń modyfikowana genetycznie, i ciężko pracować, aby rozwiązać problem.

[Autor jest doktorantem ds. strategii w Akademii Nauk Wojskowych, byłym dyrektorem Komitetu Naukowego Departamentu Badań Strategicznych Akademii Nauk Wojskowych oraz przewodniczącym chińskiego zespołu analityków. Artykuł pierwotnie zawierał nagłówek „Patrząc na Ojczyznę”.]

Źródło : http://www.szhgh.com/Article/opinion/xuezhe/2020-02-10/223001.html

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *