Artykuły

Spot #MimoWszystkoDuda. Czy przekonuje?

6 lipca na kanale MimoWszystko Duda w serwisie YouTube pojawił się spot w którym osoby, które oddały w I turze głos na Krzysztofa Bosaka deklarują poparcie dla Andrzeja Dudy w II turze.

– Powiem wam co się stanie, kiedy wybory wygra Rafał Trzaskowski. Donald Tusk wróci do kraju i stanie na czele zjednoczonej opozycji. Najpóźniej w marcu 2021 roku ten sam Donald Tusk, zostanie premierem Polski. Pamiętam te czasy. Nie mam specjalnych złudzeń co do Andrzeja Dudy. Mimo wszystko Duda. – deklaruje Marek Miśko, publicysta i społecznik.

– Dokonywanie wyboru między tymi ludźmi, to będzie wybór moralny, wybór między cywilizacjami, jaka ta Polska ma w przyszłości być. Czy to ma być Polska w miarę normalna, nie taka jakiej chcemy, ale w miarę normalna. Czy to ma być Polska nienormalna.  – przekonuje ekonomista i historyk Leszek Żebrowski.

– Nie chcę, aby Polska znalazła się w potrzasku, dlatego w II turze zagłosuję na kandydata pozytywnego, Andrzeja Dudę. Jest to kandydat bliższy mi światopoglądowo, który ma szacunek dla naszej historii, religii, tradycji i ziemi – mówi przedsiębiorca dr Tomasz Dorosz.

– W pierwszej turze zagłosowałem na Krzysztofa Bosaka. W II zagłosuje na prezydenta Andrzeja Dudę, ponieważ dobrze reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Stworzył szereg inicjatyw, na przykład inicjatywę Trójmorza, która wzmocniła pozycję naszego kraju w świecie – mówi w nagraniu Adam Żuralski, student.

– Jako osoba o narodowych poglądach nie wyobrażam sobie, aby przez najbliższe pięć lat reprezentował mnie na świecie człowiek, dla którego moje wartości są rasistowskie, faszystowskie czy ksenofobiczne. Rafał Trzaskowski w dobie walki o wyborców Konfederacji przez II turą zapowiedział, że poszedłby na Marsz Niepodległości. Ten sam marsz, który jeszcze niedawno nazywał marszem 60 tys. nazistów – zauważył Bartek. – W tym wyborach nie zagłosuję za, zagłosuję przeciwko. Zagłosuje w obronie swoich wartości i swoich przekonań – zadeklarował w dalszej części.

Z kolei publicysta i działacz narodowy stwierdza, że „prezydentura Andrzeja Dudy nie była z naszego punktu widzenia idealna”, ale „mimo wszystko Duda”.

To niezwykle trudny wybór – stwierdza Damian Kita, działacz stowarzyszenia Marsz Niepodległości – ale nie wybierając rewolucji z zachodu, która niszczy nasze wartości, po prostu dajemy sobie czas na alternatywę.

W tym roku Donald Trump uznał anarchistów z Antify za organizację terrorystyczną, tydzień temu w Warszawie zostali pobici dzialacze fujdacji Pro Life przez anarchistow warszawskich, na których pan Trzaskowski przekazal 3,6 mln złotych z budżetu miasta, na szkolenie ich z taktyk miejskich. Dlatego nie poprę Pana Trzaskowskiego. – deklaruje Wojtek.

Spot kończy się słowami „Mimo wszystko Duda”.

Naszym zdaniem najbliższe wybory to wybór między dalszym zbliżaniem się do cywilizacji łacińskiej, a odsuwaniem od niej i zbliżaniem do turańskiej czy bizantyjskiej.

Zachęcamy do obejrzenia spotu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *